Kategoriler

Kitap Tanıtım Talebi Katalog Kitap Fiyat Listesi Aylık ve Günlük Eğitim Planları Evrak Çantası

Sayfalar

Haberler

Bütün Haberler

Anket

Çocuk kitaplarımızdan hangisini beğendiniz ?
Zeka ve Beceriler
Tilki ile Tavşan
Boyama Kitabı
Zekâ Geliştirici Faaliyetler
  • Zeka ve Beceriler %45
  • Tilki ile Tavşan %3
  • Boyama Kitabı %4
  • Zekâ Geliştirici Faaliyetler %48
  • Toplam oy :488

Haberdar Olun

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için,lütfen e-posta adresinizi giriniz.

Kategori > Yardımcı Kitaplar

Okul Öncesi 5 Yaş ve üzeri Eğitim Seti (Kutulu) Çamlıca ÇocukSayfa: Çoklu ÜrünBoyut: Çoklu Ürün

Çamlıca Çocuk olarak, çocuklarımızın gerekli davranışları ve alışkanlıkları kazanabilecekleri etkinliklerden oluşan Okul Öncesi Eğitim Seti ile karşınızdayız. Şık ve kaliteli kutu içerisinde sunduğumuz set, Okul Öncesi Eğitim Programına göre düzenlenmiştir.

KUTUDA NELER VAR?

EĞİTİM SETİ (8 KİTAP): MEB Okul Öncesi Eğitim Programının kazanımlarını birebir karşılayan ve bütün gelişim alanlarını destekleyen etkinliklerle çocuklarımızı ilköğretime hazırlamaktadır. Her biri 40 sayfadan oluşan kitaplar, orijinal resimler ve görsel tasarımla sunulmuş, çocukların zevkle kullanacağı çıkartmalarla da desteklenmiştir.

YARDIMCI KİTAPLAR (4 KİTAP): Her biri 48 sayfadan oluşan yardımcı kitaplar seti ile çocuklarımızın gelişimlerini desteklemek amaçlanmıştır. Set, Dikkat ve Zeka Becerileri, Yazmaya Hazırlık, Matematik ve Kavramlar kitaplarından oluşmaktadır.

BOYAMA KİTAPLARI (3 KİTAP): Okul öncesi çocukların sanat yeteneklerini geliştirirken eğlenerek öğrenecekleri Bir Günüm, Değerlerim ve Görgü Kurallarım kitaplarında çocuklarımızın temel davranışları, olumlu değerleri ve görgü kurallarını kazanmaları amaçlanmıştır.

Dikkat ve Zekâ Becerileri:
Bu kitaptaki çalışmalarla öğrencilerimiz dikkat seviyelerini arttıracaklardır. Ayrıca kitapta kolaydan zora doğru sıralanmış problem çözme, sınıflandırma, eşleştirme gibi çalışmalarla düşünce becerilerini de geliştireceklerdir. Bunun için çalışmalar sırayla yapılmalıdır.


Yazmaya Hazırlık:
Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, kalem tutma alışkanlığı kazanma, yönergeleri dinleme ve anlayabilme, el-göz koordinasyonu kurma, mekân-yön tayin etme, şekiller arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları ayırt etme, dikkat süresini arttırma gibi yönlerden çocuklarımızı geliştirmektedir.
Çocuklarımız, yazının soldan sağa yazılması gerektiğini, satır bitince bir alt satıra geçilmesi gerektiğini, sayfa akışının soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru olduğunu yazmaya hazırlık çalışmalarıyla öğrenmektedirler.
Çocuklarımızın bu yönlerini geliştirmek amacıyla hazırladığımız kitabımızdaki etkinlikler, kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Bunun için etkinlikler sırayla yapılmalıdır.
Çamlıca Çocuk olarak "Yazmaya Hazırlık" kitabının çocuklarımıza faydalı olmasını dileriz.

    Matematik:
Okul öncesinde matematik eğitimi, aslında çocuğun günlük yaşamının bir parçasıdır. Çocuklar deneyimleri yoluyla birçok matematiksel beceri ile tanışırlar.
Okul öncesi dönemdeki çocuklar meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri ortamlar hazırlamak gerekir. Bu da en çok matematik etkinlikleri ile mümkündür.
Gelişimsel düzeyine uygun olarak, günlük hayatlarının içerisinde karşılaştıkları matematiksel kavramları anlama ve öğrendiklerini kullanma yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırladığımız kitabımızdaki etkinliklerimiz, çocuklarımıza keşfederek ve aktif bir şekilde öğrenme imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm vücudunu kullanarak, birbirleriyle etkileşim içerisinde, işbirliği yaparak, her ortamda öğrenmeyi gerçekleştirebilecek şekilde düzenlenmiştir.
Kitabımızdaki etkinlikler, MEB Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan amaçlar ve kazanımlar dikte alınarak hazırlanmıştır. Bu doğrultuda kitabımızda şu konulara yer verilmiştir: Rakamlar, Nesneleri Ölçme, Nesneleri Sayma, Geometrik Şekiller, Örüntü, Parça-Bütün İlişkisi, Toplama, Çıkarma, Nesne Grafiği.
Çamlıca Çocuk Matematik kitabının çocuklarımıza faydalı olmasını dileriz.

Kavramlar:
Söylendiğinde ve gösterildiğinde herkes için aynı şeyi ifade eden, aynı şeyi hatırlatan, bir nesne ya da durumun kendisi olmasını sağlayan özelliklerin tümüne kavram denir.
Kavramlar, okul öncesi dönemde çocukların nesne ve olayları anlama ve yorumlama becerisini geliştirir. Ayrıca, dil gelişimi yönünden ve yön, şekil, sayı gibi matematiğin temel becerilerini edinmeleri açısından da son derece önemlidir.
Çamlıca Çocuk olarak, Kavramlar kitabımızın, çocuklarımızın okul öncesi dönemde geliştirmeleri gereken temel becerileri öğrenmeleri açısından faydalı olmasını dileriz.
 

HEDİYELER: Gözlem Gelişim Dosyası, Gelişim Raporu, Yapboz, Başarı Belgesi, Boy Grafiği.

Okullara toplu alımlarda mevsimler, renkler ve sayılar tablosu verilmektedir.

Benzer kitaplar

Yorumlar (3)

  • meryem kazar   / 13.10.2011 16:05:19 LALE BAHÇESİ ANAOKULU OLARAK KULLANIYORUZ.ÇOK MEMNUNUZ.DİĞER KARDEŞ OKULLARIMIZA TAVSİYE EDİYORUM.
  • A.Kadir ÖKSÜZ   / 20.04.2012 16:40:21 K.Maraş Gülderen Kreşleri olarak "çamlıca eğitim setini" kullanıyoruz Velier de biz de memnunuz..
  • İSMAİL HAKKI ÇAKMAK   / 26.09.2012 13:16:51 daha sipariş verip kullanmadık ama kullanınca karar vereceğiz.inşaallah iyidir.bizim için önemli değil ama velilerin beğenmesi daha önemli.... teşekkürler

Bir cevap yazın

İsim Soyad (*)
E-posta (*) (Yayımlanmayacak)
Yorum (*)
Doğrulama Kodu (*)